واحد پولی قبرس شمال


واحد پولی قبرس شمالی

واحد رسمی پول قبرس شمالی، لیر ترکیه است که هر لیر ترکیه 100 کروش میباشد و اسکناس های لیر شامل 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیری است. سایر واحدهای پولی نیز در قبرس شمالی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله واحد پولی برای املاک و زمین پوند انگلیس، برای خودرو پوند انگلیس و لیر ترکیه، لوازم خانگی دلار آمریکا و لیر ترکیه، شهریه برخی دانشگاه ها به دلار آمریکا و برخی دیگر به یورو و در نهایت هزینه روزمره و زندگی به لیر ترکیه است.

واحد پول رسمی در قبرس جنوبی به یورو بوده و دلیل آن عضویت در اتحادیه اروپا است اما در قبرس شمالی اکثر واحدهای پولی مورد پذیرش بوده و تبدیل آن در اکثر فروشگاه ها نیز امکان پذیر میباشد.

در سال های اخیر با توجه به ورود ارزهای دیجیتال به بازارهای جهانی و با وجود حساسیت هایی که در خصوص منشاء آن است، محدودیت هایی بر این بازار بوجود آمده اما خرید و فروش و افتتاح صرافی های ارز دیجیتال در قبرس شمالی آزاد بوده و بهشت کاربران آن گردیده به طوری که اکثر شرکت های بزرگ ساختمانی و فروشگاه های موجود در این کشور ارزهای دیجیتال را معامله کرده و هیچ گونه محدودیتی بر آن وجود ندارد. کارمزد نقل و انتقال پول از طریق این صرافی ها عموماً 1.5 تا 3 درصد متغیر است.


موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی