گواهینامه رانندگی قبرس شمالی


روش‌های دریافت گواهی‌نامه رانندگی قبرس شمالی


برای گرفتن گواهی‌نامه رانندگی قبرس شمالی، دو روش وجود دارد:


1️⃣روش اول(درصورت داشتن گواهی‌نامه رانندگی ایران): کسانی‌که قبلا گواهی‌نامه رانندگی در ایران دریافت کرده‌اند می‌توانند با ارائه آن به همراه مدارکی اعم از پاسپورت، اقامت قبرس شمالی و عکس پرسنلی با پرداخت مبلغ ۷۰۰۰ لیر و همچنین با گذارندن فقط آزمون آیین‌نامه، موفق به دریافت گواهی‌نامه رانندگی قبرس شمالی شوند.


2️⃣روش دوم(درصورت نداشتن گواهی‌نام رانندگی ایران): در این روش، متقاضی با ثبت‌نامه در یکی از آموزشگاه‌های رانندگی قبرس‌شمالی و پرداخت مبلغ ۸۰۰۰ لیر و همچنین ارائه مدارکی اعم از اقامت قبرس شمالی، پاسپورت و عکس پرسنلی، در ابتدا آزمون آیین‌نامه را می‌گذراند و سپس ۱۰ جلسه آموزش رانندگی و در انتها، در صورت قبولی در آزمون شهری رانندگی، موفق به دریافت گواهی‌نامه رانندگی قبرس شمالی خواهد شد.


تفاوت روش اول و دوم:


۱. در روش اول متقاضی فقط نیاز به گذراندن آزمون آیین‌نامه دارد، درحالیکه در روش دوم علاوه بر آزمون آیین نامه نیاز به گذراندن ۱۰ جلسه آموزشی و آزمون شهری می‌باشد.


۲. در صورت دریافت گواهی‌نامه از طریق روش اول، می‌توان گواهی‌نامه قبرس شمالی با ۵ سال  اعتبار دریافت کرد، اما در روش دوم میبایست تا دو سال ابتدایی، سالانه تمدید شود و بعد از دو سال می‌توان برای دریافت گواهی‌نامه با اعتبار ۵ ساله اقدام نمود.
موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی