دانشگاه های قبرس شمالی


قبرس شمالی با دارا بودن دانشگاه های معتبر با رده بندی های خوب جهانی، یکی از مقاصد دانشجویان از تمام نقاط جهان بوده و سالیانه تعداد زیادی از متقاضیان را از قاره های مختلف جذب می نماید.

1. دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU):

تنها دانشگاه دولتی قبرس شمالی که از سال 1979 فعالیت خود را آغاز نموده است و تمامی برنامه های آن توسط شورای آموزش عالی ترکیه تایید شده است. این دانشگاه با زیرساخت های پیشرفته، کادر آموزشی واجد شرایط، 16 تا 20 هزار دانشجو، بیش از 1100 مدرس از 35 کشور جهان، در مجموع دارای 107 برنامه کاردانی و کارشناسی، 103 برنامه تحصیلات تکمیلی و دکترا در 12 دانشکده و 4 کالج میباشد.

لینک دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

2. دانشگاه خاور نزدیک (NEU):

دانشگاه خاور نزدیک که در سال 1988 تأسیس گردیده است با 438 برنامه، 220 رشته در مقطع کارشناسی و کاردانی و 218 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، خدمات آموزشی سطح بالایی را در قبرس شمالی بخصوص در علوم پزشکی و دندانپزشکی ارائه می کند.

لینک دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

3. دانشگاه اروپایی لفکه (EUL):

این دانشگاه که توسط بنیاد علوم قبرس در سال 1990 تأسیس شد، توسط مؤسسه آموزش عالی ترکیه (YÖK) در تمام بخش های خود تائیدیه لازمه آموزش عالی را دریافت نموده است. این دانشگاه در منطقه زیبای ساحلی لفکه واقع شده است و 77 برنامه در مقطع کارشناسی و کالج و 38 برنامه تحصیلات تکمیلی و دکترا را ارائه می دهد.

لینک دانشگاه اروپایی لفکه (EUL)

4. دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU):

این دانشگاه در سال 1985 تأسیس شد و با دارا بودن 20000 دانشجو، جزء بهترین دانشگاه های قبرس شمالی در شهر زیبای گیرنه بوده و روابط قراردادی و انتقال دانشجو با دانشگاه‌های آمریکای شمالی و اروپا را دارد.

لینک دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU)

5. دانشگاه بین المللی قبرس (CIU):

این دانشگاه در سال 1997 در نزدیکی شهر لفکوشا تأسیس شد و با دارا بودن 20000 دانشجو و 1000 کارمند و استاد و نیز شهریه های مناسب جزء پرطرفدارترین دانشگاه های قبرس شمالی محسوب میشود.

لینک دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)

6. دانشگاه آکادمی معلم آتاتورک (AOA):

این دانشگاه در سال 1937 به عنوان کالج معلمان تأسیس شد و پس از آن به عنوان دانشگاه معلمان آتاتورک ادامه فعالیت داد. این دانشگاه معلمانی را برای مقاطع ابتدایی و پیش دبستانی تربیت کرده و فارغ التحصیلان دانشگاهی را نیز که می خواهند گواهی تدریس داشته باشند هدایت و معرفی مینماید.

لینک دانشگاه آکادمی معلم آتاتورک (AOA)

7. دانشگاه مدیترانه کارپازیا (UMK):

دانشگاه مدیترانه کارپازیا که در سال 2012 در شهر لفکوشا تاسیس شده است دارای 10 برنامه کاردانی در دانشکده فنی و حرفه ای هوانوردی غیرنظامی، کالج مدیریت بازرگانی، کالج هنرهای آشپزی، کالج گردشگری آمریکا و مدیریت هتلداری، 9 برنامه کارشناسی در دانشکده بازرگانی، دانشکده هوانوردی کشوری، دانشکده گردشگری و مدیریت هتلداری، و دانشکده حقوق، 9 برنامه کارشناسی ارشد در موسسه علوم اجتماعی و 3 برنامه دکتری میباشد.

لینک دانشگاه مدیترانه کارپازیا (UMK)

8. پردیس دانشگاه فنی خاورمیانه (METU):

این دانشگاه اولین پردیس خارج از کشور یک دانشگاه ترکیه ای است که در سال 2003 در منطقه گوزلیورت تاسیس گردید و در حال حاضر 15 برنامه کارشناسی و 5 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. این دانشگاه حدود 3200 دانشجو دارد که در حال حاضر در پردیس دانشگاه فنی خاورمیانه قبرس شمالی تحصیل کرده و از تجربه 60 ساله این دانشگاه بین المللی ترکیه ای بهره می برند.

لینک پردیس دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)

9. پردیس دانشگاه فنی استانبول (ITU):

پردیس دانشگاه فنی استانبول (ITU) که در شهر فاماگوستا و در 600 متری بندر فاماگوستا واقع گردیده است دارای برنامه ها در مقاطع مختلف برای دانشجویان ترک و بین المللی میباشد. پردیس اصلی این دانشگاه معروف ترکیه ای قرار است در منطقه ینی ارنکوی با ظرفیت پذیرش 7000 دانشجو شروع به فعالیت نماید.

لینک پردیس دانشگاه فنی استانبول (ITU)

10. دانشگاه آمریکایی قبرس (KAU):

این دانشگاه که در مرکز شهر لفکوشا قرار دارد دارای 40 برنامه در مقاطع تحصیلی مختلف، 5 دانشکده، 2 کالج فنی و حرفه ای و 1 موسسه تحقیقاتی میباشد. در طول سال تحصیلی، دانشجویان میتوانند از رویدادهای هنری، نمایشگاه ها، رویدادهای موسیقی و طیف گسترده ای از فعالیت های اجتماعی و دانشگاهی که در محوطه دانشگاه برگزار می شود بهره مند شوند.

لینک دانشگاه آمریکایی قبرس (KAU)

11. دانشگاه گیرنه:

این دانشگاه که در سال 2013 با تمرکز بر رشته های صنعت دریایی در شهر زیبای گیرنه آغاز به کار کرد، با رشد چشمگیری وارد سایر رشته ها از جمله صنایع هوایی، پزشکی و دندانپزشکی و تمامی علوم مهندسی نمود. این دانشگاه هم اکنون با دارا بودن 48 برنامه، 12 دانشکده، 3 کالج تخصصی جزء دانشگاه های مطرح قبرس و ترکیه بشمار می رود.

لینک دانشگاه گیرنه

12. دانشگاه علوم قبرس (CSU):

این دانشگاه در سال 2013 توسط شرکت ازک در شهر گیرنه تاسیس و شروع به فعالیت نمود و شامل دپارتمان های علوم، هنر، حقوق، پرستاری، مهندسی و غیره میباشد.

لینک دانشگاه علوم قبرس

 13. دانشگاه آداکنت قبرس (AKU):

این دانشگاه در سال 2015 توسط گروه آموزش اروپا در قبرس شمالی و در شهر ماگوسا تاسیس گردید. هم اکنون این دانشگاه با دارا بودن 7 دانشکده و 1 کالج، 29 رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کاردانی را ارائه میدهد.

لینک دانشگاه آداکنت قبرس (AKU)

 14. دانشگاه بین المللی فاینال (FIU):

این دانشگاه در سال 2015 با همکاری موسسه آموزش عالی فاینال ترکیه و گروه توریستی گردشگری DMG-Akgünler Group در شهر گیرنه تاسیس گردید. هم اکنون این دانشگاه در گروه رشته های مهندسی، داروسازی، دندانپزشکی، حقوق و غیره فعالیت دارد.

لینک دانشگاه بین المللی فاینال (FIU)

 15. دانشگاه علوم بهداشت و اجتماعی قبرس (KSTU):

این دانشگاه در سال 2016 در منطقه گوزلیورت تأسیس گردید. دانشگاه بهداشت و علوم اجتماعی قبرس با دارا بودن 7 دانشکده، 1 کالج، 1 موسسه آموزش عالی به فعالیت های آموزشی خود ادامه می دهد. از جمله دانشکده های معروف دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم بهداشت و داروسازی را میتوان نام برد.

لینک دانشگاه علوم بهداشت و اجتماعی قبرس (KSTU)

 16. دانشگاه باهچه شهیر قبرس (BAU):

این دانشگاه در سال 2017 در شهر لفکوشا با همکاری گروه BAU Global تاسیس گردید. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود 3000 نفر میباشد و از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه امکان تحصیل 1 یا 2 سال از تحصیل هر رشته، تحصیل در سایر دانشگاه های زیرمجموعه BAU در کشورهای دیگر میباشد.

لینک دانشگاه باهچه شهیر قبرس (BAU)

 17. دانشگاه طراحی و هنرهای خلاق آرکین (ARUCAD):

این دانشگاه با محوریت اصلی هنر در سال 2017 در شهر گیرنه قبرس شمالی تاسیس گردید. در این دانشگاه هدف اصلی ترکیب زمینه های هنر، طراحی و ارتباطات با تکیه بر خلاقیت بین سنت و مدرنیته میباشد. آروکاد قصد دارد یک موسسه آموزشی پیشرو در منطقه در زمینه هنر و طراحی باشد.

 لینک دانشگاه طراحی و هنرهای خلاق آرکین (ARUCAD)

 18. دانشگاه رئوف دنکتاش (RDU):

این دانشگاه که در سال 2017 در شهر لفکوشا پایتخت قبرس شمالی تاسیس گردید، نام خود را از بنیانگذار و رئیس جمهور قبرس شمالی، آقای رئوف رایف دنکتاش، که خود را به عنوان یک وکیل، سازمان دهنده، رهبر حقوق بشر و فعال سیاسی متمایز کرده بود، گرفته است.تمامی دوره های آموزشی در این دانشگاه مطابق با سیستم Yankee و همچنین سیستم اعتباری و انتقال اتحادیه اروپا (ECTS) است.

لینک دانشگاه رئوف دنکتاش (RDU)

 19. دانشگاه علوم اجتماعی قبرس (KISBU):

دانشگاه علوم اجتماعی قبرس که در سال 2015 افتتاح شد، با پذیرش دانشجو در سال 2016-2017 وارد دنیای آکادمیک شد. اگر قصد تحصیل در رشته های علوم اجتماعی در قبرس را دارید می توانید این دانشگاه را انتخاب کنید.

لینک دانشگاه علوم اجتماعی قبرس (KISBU)

 20. دانشگاه غرب قبرس (CWU):

این دانشگاه که در شهر ماگوسا (فاماگوستا) قبرس شمالی در سال 2015 تأسیس شد، دارای پنج دانشکده، سه کالج و 20 رشته مختلف در مقطع کارشناسی و کاردانی به زبان های انگلیسی و ترکی است. از جمله رشته های پرطرفدار در این دانشگاه اقتصاد، حقوق، مهندسی و علوم بهداشت میباشد.

لینک دانشگاه غرب قبرس (CWU)

 21. دانشگاه اونبش کاسم قبرس:

این دانشگاه که در سال 2019 در شهر لفکوشا پایتخت قبرس شمالی تاسیس گردید، با دارا بودن حدود 250 دانشجو کار خود را در شاخه های ادبیات و آموزش، توریسم و هتلداری، اقتصاد و امور مالی آغاز نموده است. دوره های مربوطه در مقطع کارشناسی می باشند.

لینک دانشگاه اونبش کاسم قبرس

 22. دانشگاه رهبری اروپا (ELU):

این دانشگاه در سال 2015 در شهر ماگوسا (فاماگوستا) قبرس شمالی مجوز خود را دریافت و تاسیس گردید. مدارک تحصیلی توسط دانشگاه مادر که دانشگاه هلندی است و همچنین توسط دانشگاه‌های بین‌المللی (ASIC) به رسمیت شناخته شده و معتبر هستند.

لینک دانشگاه رهبری اروپا (ELU)

 23. پردیس دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا (ASBU):

پردیس دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا در قبرس شمالی از سال 2020 در چارچوب پروتکل امضا شده بین جمهوری ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی شروع به کار کرده است. این دانشگاه با 8 برنامه کارشناسی، 1 برنامه کاردانی و 1 برنامه کارشناسی ارشد به ارائه آموزش ادامه می دهد. از جمله رشته های پرطرفدار این دانشگاه حقوق و روانشناسی می باشد.

لینک پردیس دانشگاه علوم اجتماعی آنکارا (ASBU)


موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی