توصیه های مهاجرت


مهاجرت یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.رویای زندگی در کشور های دیگر،برای اکثر افراد به خصوص ایرانیان همیشه جذاب و وسوسه انگیز بوده است.بسیاری از افراد بنا بر دلایل مختلفی قبیل  شرایط سیاسی اقتصادی و یا تمایل به تجربه زندگی در کشور های دیگر قصد مهاجرت دارند با وجود این که هر کشوری دارای قوانین و مقررات خاص خود دراین زمینه است، اما برخی توصیه های کلی برای مهاجرت به کشورهای دیگر وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:


تجربه های یک مهاجر :

برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم


.

تمامی اقدامات لازم قبل از مهاجرت

اصولا قرار گرفتن در محیطی کاملا جدید و تازه ،قدری سخت و استرس آور است ، بنابراین باید قبل از سفر برنامه ریزی کرد. برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

۱-برای تمامی  کار های قبل از مهاجرتتان برنامه ریزی کنید

–وضعیت بدهی و قسط ها و وام های خود را مشخص کنید، اگر بدهی و قسطی دارید قبل از سفر تسویه کنید.

–وسایل مورد نیاز و ضروری خود را انتخاب کنید، قرار نیست تمامی وسایلتان را با خود به کشور دیگری ببرید، لیستی از وسایل ضروری را برای خود آماده کنید.   برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

–وضعیت تحصیل فرزندانتان را مشخص کنید ،برای انتقال وضعیت تحصیلی فرزندان، به مدارک فعلی آن ها در مدرسه نیاز خواهید داشت. از مشاوران مهاجرتی درباره مسائل مربوط به تحصیل فرزندان سوال کنید.

۲-محل اقامت در کشور جدیدتان را انتخاب کنید

بعد از مهاجرت قصد دارید در کجا زندگی کنید؟ هتل ؟ هاستل؟ اقامتگاهای موقت یا اجاره ای؟

به شما پیشنهاد می کنیم اگر کسی را در کشور جدیدتان می شناسید که به او اعتماد دارید، از او بخواهید تا به شما اطلاعات لازم را بدهد و خانه ای برای شما انتخاب کند. بهتر است به صورت شخصی و آنلاین این کار را انجام ندهید. حتی اگر توانایی مالی خرید خانه یا آپارتمان را دارید  پیشنهاد می کنیم با اجاره نشینی شروع کنید. در این صورت اگر محل نا مناسبی را انتخاب کرده یا به هر دلیلی دیگر نخواهید در آن کشور بمانید ترک کردن آنجا اسان تر خواهد شد.

برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

۳-حساب های بانکی خود را طوری تنظیم کنید که خارج از کشور هم بتوانید از آن ها استفاده کنید

امروزه کار انتقال پول  بین کشور های مختلف آسان تر شده و نیازمند کارمزد های سنگین نیست. با بانکتان درباره گزینه های انتقال پول صحبت کنید زیرا برخی بانک ها امکان انتقال پول از طریق تلفن همراه را در کشور های دیگر فراهم می کنند.

برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

۴-از الزامات مالیاتی کشور مقصد خود آگاهی کامل پیدا کنید

برای مهاجرت به کشور های دیگر قبل از هر چیز باید درباره ی قوانین مالیاتی کشور مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید، چنانچه از قوانین اطلاع نداشته باشید ممکن است مجبور به پرداخت بهای سنگینی شوید.

۵-درباره گواهینامه رانندگی تان در کشور مقصدتان اطلاعات  کافی کسب کنید

اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید ، باید برای گرفتن گواهینامه بین الملل درخواست دهید. با داشتن گواهینامه می توانید از کلیه وسایل نقلیه مجاز در آن کشور رانندگی کنید. برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

۶-اموال و دارایی هایی که از آن ها استفاده نمی کنید بفروشید و به پول تبدیل کنید

 در فروش وسایل خود احساسات به خرج ندهید. هر وسیله اضافی به معنای هزینه اضافی در حمل و نقل است. اموالتان را در آگهی آنلاین به فروش برسانید. با خود وسایل اضافه و بزرگ نبرید ، این بزرگ ترین اشتباه است، ممکن است کانتینر های حمل و نقل در دریا غرق شود و یا وسایل با ارزشتان  به دلیل برخورد خشن خدمه یا حوادث ناگوار آسیب ببینند.

۷-قبل از مهاجرت به زبان کشور مقصدتان مسلط شوید

شما قرار است برای همیشه در کشوری دیگر زندگی کنید پس برای بر قراری ارتباط و برطرف کردن نیاز های خود از قبیل پوشاک و خوراک و تحصیل باید زبان کشور مقصدتان را بیاموزید. برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

۸-مدارک مورد نیاز برای سفر

گذرنامه و برگ تاییدیه ویزا، بلیط هواپیما، برگ افتتاح حساب در بانک کشور مقصد، شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه رانندگی، سند ازدواج، مدارک تحصیلی خانواده، مدارک پزشکی، کارت واکسیناسیون کودکان، گواهی های اشتغال، عکس های پرسنلی، ارز رایج کشور مقصد

۹-برای انجام کار های مهاجرت خود حتما از مشاوران خوب کمک بگیرید

اگر با روند و مراحل خارج شدن از کشور و اخذ اقامت آشنایی ندارید  بهتر است امور خود را به موسسات مهاجرتی  مطمئن بسپارید تا روند سریع تر و آسان تری را در پیش داشته باشید. انتخاب موسسه خوب و مطمئن نقش بسیار مهمی در موفقیت مهاجرت شما دارد.

چگونه فقط با یک ساک مهاجرت کنیم؟

شما باید تا جای امکان سبک سفر کنید و از بردن وسایل اضافه با خود پرهیز کنید، را بردن وسایل اضافه، محتمل خسارت مالی زیادی خواهید شد.

برای مهاجرت به چه چیز هایی احتیاج داریم

لیست لوازم همیشگی مورد نیاز

مدارک هویتی، شارژر، وسایل نظافت و حمام، دارو های مورد نیاز، مقداری لباس و تمام وسایل ضروری مورد نیاز در استفاده روز مره. برای چیدن این وسایل از چیدمانی استفاده کنید که حداقل فضا را اشغال می کند مثلا به جای تا کردن لباس ها از روش لوله کردن برای کمتر اشغال شدن فضا و صرفه جویی در ساک و پیشگیری از چروک شدن استفاده کنید.


توصیه های عمومی :

 1. مطالعه قوانین و مقررات: در هر کشوری، قوانین و مقررات خاص خود در زمینه مهاجرت دارد. لذا بهتر است قبل از هرگونه تصمیمگیری، این مسائل را مورد مطالعه قرار دهید و با شرایط و ضوابط موجود در آن کشور آشنا شوید.
 2. تحصیلات و مهارت ها: برای مهاجرت به بسیاری از کشورها، تحصیلات و مهارت های خاصی لازم است. لذا بهتر است پیش ازهر چیز این موضوع را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز، تحصیلات و مهارت های لازم را بدست آورید.
 3. زبان: زبان یکی از مهمترین مواردی است که برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید در نظر گرفته شود. لذا قبل از مهاجرت به یک کشور، بهتر است به زبان آن کشور آشنا شوید.
 4. تحقیق در مورد شغل: اگر به دنبال کار و مشاغل در کشوری دیگر هستید، بهتر است پیش از هرگونه تصمیم گیری، در مورد بازارکار و مشاغل موجود در آن کشور تحقیق کنید.
 5. برنامه ریزی مالی: مهاجرت به یک کشور جدید هزینه های زیادی دارد. بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری، برنامه ریزی مالیدقیقی داشته باشید و مطمئن شوید که توانایی ادامه زندگی در انجا را دارید.
 6. همیشه ۶ ماه اول مهاجرت سخت ترین دوران مهاجرت میباشد سعی کنید از نظر مالی در این مدت از قبل برنامه ریزی کرده باشید 
 7. در مهاجرت به راحتی اعتماد نکنید ولی در پیدا کردن روابط جدید و کسب اطلاعات کوشا باشید .
 8. برای هر گونه تعهد یا خریدو فروش حتما همه چیز را مکتوب کنید تا چنانچه اختلافی بین طرفین به وجود امد ،استناد به قراداد بتوانید حق خود را بگیرید.
 9. پل های پشت سر خود را در کشور مبدا از بین نبرید تا در صورت نیاز به برگشت توانایی برگشت به کشور مبدا را داشته باشید (منظور اینکه قبل از اطمینان به زندگی در کشور مقصد کل مال اموال خود را در کشور مبدا نفروشید)
 10. در هزینه های خود تا زمانی که مسلط به کشور مقصد نشدید صرفه جویی کنید .
 11. قبل از سفر اصلی یکبار بصورت توریستی به کشور مقصد جهت کسب اطلاعات کامل سفر کنید.

موردی برای نمایش وجود ندارد.
دسته‌بندی